پردازنده‌های جدید و قدرتمند اینتل در راه هستند!

شایعات منتشر شده در مورد پردازنده‌های جدید اینتل

پردازنده‌های جدید و قدرتمند اینتل در راه هستند!

به تازگی اخباری از سری جدید پردازنده‌های اینتل منتشر گردیده که اطلاعات نسبتا کاملی را به همراه دارد. البته شرکت اینتل این اخبار را رسما تایید یا تکذیب نکرده است و معرفی رسمی پردازنده‌های جدید خود را به اواخر اردیبهشت ماه موکول کرده است، اما اطلاعات درج شده در آن به نظر صحیح می‌رسند. این نسل جدید که احتمالا سری ۹ خانواده P پردازنده‌های اینتل هستند و بر پایه سوکت LGA 1150 طراحی شده‌اند، با نام Haswell Refresh به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد. این پردازنده‌ها که به نوعی نسل پنجم از پردازنده‌های Core اینتل به شمار می‌روند، به شکل Core ix-4xxx نامگذاری می‌شوند.

قیمت تمامی پردازنده‌های این نسل نیز در این خبر منتشر شده و از ۴۲ دلار (ارزان‌ترین مدل Celeron G1840) تا ۳۰۳ دلار (گرانترین مدل Core i7-4790) اعلام گردیده است. از آنجایی که معماری، قیمت و حتی نام این سری از پردازنده‌ها بسیار شبیه به نسل قبل یعنی سری Haswell است، می‌توان پیش بینی کرد که تحول آن چنانی در کارایی این پردازنده‌ها ایجاد نخواهد شد و تنها با یک بهبود کارایی مواجه خواهیم بود. اما اینتل این وعده را به کاربران خود داده است که زمستان امسال سری پردازنده‌های Broadwell را با جهش بزرگی از نظر قدرت و بازده، عرضه کند.

شرکت گیگابایت نیز به عنوان یکی از برترین شرکت‌های تولید کننده مادربرد در دنیا، همزمان با عرضه سری جدید پردازنده‌های اینتل، نسل جدیدی از مادربردهای خود را معرفی خواهد کرد که آن‌ها را در سری ۹ خود جای خواهد داد. تا کنون اطلاعات دقیقی از مدل‌ها، ویژگی‌ها و امکانات این سری از مادربردها به صورت رسمی منتشر نشده، اما واضح است که مادربردهای سری ۹ گیگابایت از پردازنده‌های Haswell Refresh اینتل در کنار Haswell‌های فعلی پشتیبانی کامل خواهند کرد.

Comments are closed.